Тензии на море: Американски брод вплови во водите на Венецуела

Американски брод вплови во територијалните води на Венецуела, но по преговорите го промени курсот, соопшти морнарицата на Венецуела..

Брод на крајбрежна стража на САД „УСКГ Џејмс“ беше забележан како ја преминува економската зона на Венецуела на 8 мај.

Следниот ден, бродот го смени курсот и му пристапи на пристаништето Гуаиро на растојание од 14 милји.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top