Терористи нападнале црква, има мртви и повредени

Во црква во центарот на грузиската престолнина Грозни упаднале терористи по што се слушнале пукотници. Според локалните медиуми има мртви и повредени..

Медиумите пренесуваат дека терористите се обиделе да ги заробат верниците. Се  наведува и дека  има повредено полицаец ,а еден верник бил ранет.

Четири екстремисти се обиделе да земат заложници  во црквата „Св. Архангел Михаил“ во Грозни, главниот град на Чеченија, но по акција на специјалните сили терористите се убиени , соопшти претседателот на Чеченија Рамзан Кадиров.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top