Тежок удар за Арсенал, еден месец пауза за еден од најдобрите стрелци

Оваа сезона Лаказет одигра три натпревари за Арсенал во Премиер лигата и постигна два гола..

Екипата на Арсенал ќе биде значително ослабена во следниот период откако напаѓачот Александар Лаказет доживеа повреда на скочниот зглоб и ќе отсуствува околу еден месец.

„Алекс играше со таа повреди неколку недели, но не можеше да издржи. Има шанси да се врати во октомври иако нема да брзаме“, се вели во соопштението од Арсенал.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top