Тинејџери обвинети за палење пожари во Австралија

Браќа муслимани Зраика, од Вилавуд и Зреика, од Меријландс, беа уапсени во ресторан за брза храна во Меријландс..

Тинејџер муслиман од Западен Сиднеј по име Фади Зраика - еден од двајцата тинејџери обвинети за палење пожар во паркот Гилдфорд, додека пожарите го уништуваат во Нов Јужен Велс. Тој денес се смееше пред судот.

Полицијата тврди дека Фади и Абрахам Зреика, двајцата 18, запалиле огномет што предизвикал оган во Брајт Парк, Гилдфорд, на 22 декември.

Полицијата била повикана во паркот околу 2,40 часот по пријавите за неколку гласни експлозии и видела како експлодира огномет и неколку мали пожари што брзо се раширија во ненадејни ветрови….


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top