Тодоровиќ ќе сведочи на рочиштето за “Рекет”

Поранешниот градоначалник Владимир Тодоровиќ денеска треба да сведочи во судскиот процес „Рекет“, во Кривичниот суд..

Тодоровиќ е сведок предложен од одбраната. По него треба да сведочи и бизнисменот Цветан Панделески, осомничен во случајот “Империја”.

Обвинетиот Бојан Јовановски има предложено 12 сведоци, а потоа ќе следуваат и сведоците предложени од обвинетата Катица Јанева.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top