Трамп го повикува на разговори иранскиот претседател

Тој порача дека е подготвен да разговара со иранскиот претседател Хасан Рохани, бидејќи секогаш постои можност за американска воена акција..

,,Иран е земја која беше екстремно непријателски расположена кон мене од првиот ден откако ја презедов должноста. Тие беа терористичка земја број еден во светот, а најверојатно тоа се и денес”, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за британската телевизија ИТВ.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top