Трамп: имам огромна доверба во своите разузнавачки служби

Aмериканскиот претседател Доналд Трамп на твитер напиша дека двете супер сили „мора да се согласуваат“.

Во пораката испратена од претседателскиот авион Трамп напиша: „Како што реков денеска и многу пати порано, имам огромна доверба во моите разузнавачи. Но, ја исто така имам предвид дека за да градиме подобра иднина не можеме исклучиво да се насочуваме кон минатото. Како две најголеми светски нуклеарни сили мора да се согласуваме“.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top