Трамп: Јас пијам хидроксихлороин секој ден

Претседателот на САД, Доналд Трамп откри дека превентивно зема хидроксихлороин против коронавирусот..

Признанието доаѓа и покрај предупредувањата од медицинските професионалци за можни несакани ефекти.

Трамп рече дека не е заразен со КОВИД-19, но прашал лекар од Белата куќа дали може да земе хидроксихлорокин.

„Излегуваат многу добри работи за хидроксихлорокин. Ќе бидете изненадени колку луѓе го земаат, особено оние што работат на фронтот. „Јас го земам исто“, рече Трамп.

Американскиот претседател им рече на новинарите дека зема анти-маларичен лек по една таблета на ден. Го земам веќе една недела и половина и сè уште сум тука“, додаде тој.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top