Трамп: Одличен состанок со Ким, тој изгледа добро и многу здраво

Доналд Трамп по трет пат се сретна со лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-Ун.

Американскиот претседател Доналд Трамп напиша дека имал одличен состанок со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и дека тој изгледа добро и многу здраво.

Тој очекува да го види повторно многу брзо.

– Во меѓувреме, нашите тимови ќе се сретнат и ќе работат на некои решенија за долготрајни проблеми. Нема брзање, сигурен сум дека ќе стигнеме каде што сакаме – напиша Трамп на Твитер.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top