Трамп: Односот со Ким останува добар

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговиот однос со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун "останува добар" и покрај тоа што самитот минатата недела заврши без договор..

"Нашиот однос ... мислам дека останува добар", изјави Трамп пред новинарите во Белата куќа, откако средбата во Ханој заврши без никаков договор за повлекување од нуклеарната програма на Пјонгјанг, во замена за олеснување на санкциите.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top