Трамп потврди дека САД во 2018 извршиле таен сајбер напад врз руска агенција

Американскиот претседател Доналд Трамп прв пат потврди дека САД во 2018-та година извршиле таен сајбер напад врз руската агенција за интернет истражување..

Агенцијата за интернет истражување , е трол компанија која САД ја обвинуваат за давање помош со цел наводно да се олесни мешањето на Русија во претседателските избори во САД во 2016-та година и во изборите во САД во 2018 година, јавуваат светските медиуми.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top