Трамп вели дека има „многу добри односи” со Ким Јонг Ун

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека „најверојатно“ има многу добар однос со севернокорејскиот лидер Ким Jонг-ун..

– Веројатно имам многу добар однос со него. Јас имам односи со луѓето. Мислам дека со тоа вие сте изненадени, изјави Трамп во интервју за Вол Стрит Џурнал.

На прашање дали разговарал со Ким, тој нагласи: „Не сакам тоа да го коментирам. Не велам дека сум имал или сум немал. Само не сакам да коментирам“.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top