Тројцата насилници во ресторанот Корзо избегнаа затворска казна

Македонски студенти заминуваат надвор од границите на својата држава во потрага по подобар живот и образование, а назад ги враќааат во ковчези. Ќе се погрижи ли Македонската влада да ги задржи македонските умови во својата земја..

Тројца мажи инволвирани во "кукавичка" тепачка пред фатално прободување на човек во ресторанот "Корзо" во Каролин Спрингс минатата година избегаа од убедување.

Австралискиот весник "Herald Sun" вчера објави дека Тројца мажи инволвирани во "кукавичка" тепачка пред фатално прободување на човек во ресторанот "Корзо" во Каролин Спрингс минатата година избегаа од убедување.

Дени Димовски (31) почина кон крајот на тепачката во ресторанот Корзо каде што беше домаќин на настанот на 9 септември минатата година.

Во Врховниот суд денес браќата Стефан Обрадовиќ (22) и Даниел Обрадовиќ (23) беа осудени на 100 часа општествено корисна работа (Community Work).

Нивниот другар, Стефан Мота (28), беше осуден на 75 часа општествено корисна работа (Community Work) за својата улога во аферата.

Судијата Џон Чемпион изјави дека настаните таа ноќ биле кратки, но "интензивни и насилни."

"Секој од вас знае дека сте донеле срам на вашите семејства", им рече тој.

Уште три лица кои учествуваа во упадот во „Корзо“ се очекува да бидат осудени наскоро.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top