Уапсен актерот Кили

Актерот бил уапсен заедно со неговиот брат за одгледување марихуана.

Полицијата утрово го уапсила познатиот актер Кирил Поп Христов – Кили заедно со неговиот брат. Двајцата биле уапсени за одгледување марихуана. Информацијата ја потврдуваат од МВР.

Повеќе детали за апсењето на Кили ќе бидат соопштени во текот на денот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top