Уапсен вработен во Кабинетот на министерот Спасовски

МВР соопшти дека уапсен е вработен во Кабинетот на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски поради сомнение за злопотреба на службената положба..

-По налог на ОЈО, денеска од слобода е лишен Д.С., вработен во кабинетот на министерот за внатрешни работи, под сомнение за сторено кривично дело по член 353 од КЗ “Злоупотреба на службена положба и овластување, велат од МВР.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top