Уапсени Горан Грујевски и Никола Бошковски

Полицијата вечерва ги уапси Горан Грујовски и Никола Бошковски во Солун од страна на грчката полиција..

Тие двајцата се обвинети во предметите „Таргет“ и „Тврдина“, кои се однесуваат на незаконското следење на комуникациите на илјадници граѓани преку злоупотреба на системите за следење во МВР и за физичко уништување на дел од опремата со која било сторено кривичното дело.

Од 18 јули, кога Апелацискиот суд им изрече мерка притвор обајцата се недостапни за полицијата.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top