Убедливо најдобриот напиток за слабеење

Намалете го стомакот за само една недела благодарение на овој феноменален природен напиток..

Состојки:

– 2 литри сок од брусница (сокот од брусници разредете го со вода)

– 1 лажица мелен цимет

– 1 лажица мелен ѓумбир

– 1 лажица мелени ореви

– 2 дл свеж исцеден сок од портокал

– 1 дл двеж исцеден сок од лимон

Може да додадете и стевија по желба

Подготовка:

Загрејте го сокот од брусница на ниска температура и додадете ги зачините. Варете на ниска температура петнаесетина минути. Потоа оставете го сокот да се олади на собна температура.

Додадете го сокот од лимон и портокал и стевијата по ваш вкус. Ставете го во фрижидер.

Овој напиток консумирајте го два пати дневно, наутро на празен стомак и навечер пред спиење.

Препорачаната доза е 2 дл.

Напитокот консумирајте го најмалку 10 дена, а веќе вториот ден ќе почувствувате промени.

Овој напиток е чудесен бидејќи содржи брусница, која е силен антиоксидант, зачини кои го намалуваат чувството на глад и го поттикнуваат метаболизмот и лимон и портокал кои се вистинска бомба против мастите.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top