УЕФА се извини откако убаво се посрами: Претходната објава била грешна

Европската фудбалска федерација (УЕФА) очигледно е во голем хаос поради актуелната ситуација..

Службените профили на социјалните мрежи денес објавија дека Европското првенство следната година и понатаму ќе го носи името ЕУРО 2020 и дека нема ништо да се менува во организацијата.

Меѓутоа два часа подоцна од УЕФА тврдат дека по грешка ја објавиле претходната информација.

„Се извинуваме за грешката. Никаква одлука не е донесена за името на ЕП кое ќе биде одржано 2021 година. Претходниот твит беше грешка.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top