Утре повторно средба меѓу лидерите на Северна и Јужна Кореа

Втора средба на лидерите на двете земји.

Лидерите на Јужна и на Северна Кореја, утре и задутре ќе одржат две меѓусебни средби, на територијата на Северна Кореа. 

Ова е трета средба меѓу двајцата лидери што се одржува за продолжување на разговорите за намалување на тензиите на Корејскиот Полуостров.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top