Утринава почувствувани земјотреси во Пехчево и Берово

Два земјотреса со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала-1998 се регистрирани изутрината околу 6 часот во Пехчево, Берово и околината..

Земјотресите, со епицентар од пехчевското епицентрално подрачје, се регистрирани во 06:23 минути и во 06:45 минути од страна на апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно- математичкиот факултет во Скопје, со својата телеметриска мрежа на сеизмолошки станици во Охрид, Битола, Крушево, Штип и Валандово.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top