Утринска провокација од Милан до Јувентус на Твитер

Луд натпревар гледавме синоќа на Сан Сиро, меч во кој беше режиран невиден пресврт во корист на Милан кој пред натпреварот сите го отпишаа..

Така беше барем и до 60 минута, кога Јуве имаше предност од 0:2, но во само 5-6 минути работите целосно се променија, Милан постигна три брзи гола и дојде до водство, до крајот на мечот и ја зголеми предност на 4:2.

Одличната атмосфера кај навивачите на Милан беше евидентна, а уште утрово од Милан исфрлија една провокација на сметка на Јувентус на Твитер.

„2:0, а? Во ред!“, напишаа во статусот на нивниот твитер профил.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top