Вечерва протест пред Собранието, граѓаните против промена на името

Протестот кој беше организиран со повик преку социјалните мрежи, според најавите ќе продолжи и утре во 20 часот пред Собранието..

На повик на навивачката група Комити илјадници граѓани вечерва се собраа на протест против промена на името. Пред Собранието се пееа патриотски песни и се бараше оставка од владата.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top