Венгер: Арсенал стана нечовечки клуб

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер се осврна на ситуацијата во клубот последните години и причините за големиот пад..

„Кога дојдов таму, во клубот работеа 80 луѓе, кога си заминав имаше 850. Кога има толку многу, расте конкуренцијата, а се рушат меѓучовечките односи. Тоа не е добро. Одеднаш Арсенал стана нечовечки клуб каде за се е виновен менаџерот”, рече Венгер.

Французинот беше менаџер 22 години, а потоа за сезона ипол клубот го смени него и Емери.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top