Заврши средбата на Бан Ки-мун со Венизелос - спорот за името главна тема

Во Њујорк предмалку заврши средбата на генералниот секретар на Обединетите нации, Бан Ки-мун со грчкиот вицепремиер и министер за надворешни работи Евангелос Венизелос, јавува МИА.

Прочитај повеќе

Ако судот распише потерница по Божиновски, МВР ќе бара негова екстрадиција

Судот одлучува дали ќе се распише меѓународна потерница по новинарот Зоран Божиновски, еден од осомничените во акцијата „Шпион“

Прочитај повеќе

Јанкулоска: Акцијата „Диригент“ е голем удар врз нарко мафијата

Целата операција „Диригент“ е голем удар врз нарко мафијата што претставува добар пример за сите во регионот, но и во Европа како треба ефикасно да се бориме против сериозниот меѓународен криминал, нагласи министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоск

Прочитај повеќе

Cе создава нова Југославија, без Cловенија и Хрватска, но со Косово

Кон крајот на септември, лидерите на Албанија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Косово, Македонија и Србија ќе седнат на заедничка маса за да основаат собрание на западен Балкан, но без Хрватска и Словенија.

Прочитај повеќе

Министерот Јанакиески денеска ќе го посети на Свети Николе

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска ќе оствари работна посета на општина Свети Николе, информираат од неговиот кабинет.

Прочитај повеќе
Scroll To Top