Почнува судскиот процес против дедото на киднапираната Александра

Во скопскиот кривичен суд денеска треба да започне судскиот процес против пензионираниот судија, Александар Бошњаковски кој беше уапсен под сомнение дека две години ја криел својата внука Александра Бошњаковска од нејзината мајка.

Прочитај повеќе

Европскиот парламент денеска одлучува дали ќе ги врати визите за земјите од Западен Балкан

Европскиот парламент денеска треба да се изјасни за усвојувањето на механизмот за суспензија на визниот режим.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Хајредин Кучи: Груевски е „последниот националист во регионот“

Во синоќешното интервју за телевизијата Клан, заменик-премиерот на Косово, Хајредин Кучи, упати сериозни обвинувања на сметка на македонскиот премиер Груевски, кого го нарече „последниот националист во регионот“.

Прочитај повеќе

Директорот на ЈП Паркинзи уапсен при контрола на паркинзите

Пред Хотелот „Бристол“ денес имало протести од одредена група на луѓе неколкумина протестанти добија и пријави за нарушување на јавната чистота.

Прочитај повеќе

Субрата Рој тргна во балканска мировна мисија!?

Компанијата Сахара Паривар Индија на индискиот милијардер Субрата Рој, кој најави големи инвестиции во Македонија, ќе организира Балкански мировен фестивал, најавија од компанијата.

Прочитај повеќе

Детето-херој: По четири години кома, Јован се врати во училиште

По пет години пауза, Јован Колоски од Струга, кој успешно закрепна по четири години поминати во кома, од вчера повторно е во училишните клупи во основното училиште „Браќа Миладиновци“ во Струга, пишува дневниот весник „Вест.

Прочитај повеќе
Scroll To Top