Mинистерот Попоски ќе се обрати на форум за енергетска безбедност во Хрватска

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски, ќе учествува на форумот „Европска енергетска безбедност“ кој од вчера се одржува во Дубровник, Хрватска.

Прочитај повеќе

Јанкулоска и Ристовски на промоција на „Сообраќаен буквар 2“

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска во скопското Основно училиште „Стив Наумов“ во 13 часот ќе учествува на промоцијата на “Сообраќаен буквар 2“

Прочитај повеќе

Груевски: Добивме доверба во седум изборни циклуси затоа што постојано работиме

Оваа политичка гарнитура ја добива довербата на народот на седум изборни циклуси по ред, не затоа што сме ги решиле сите проблеми, туку затоа што постојано работиме

Прочитај повеќе

Актерот Џереми Гили е првиот добитник на мировната награда на Балканскиот мировен фестивал

Британскиот актер Џереми Гили е првиот добитник на наградата за мир што ја додели Балканскиот мировен фестивал Сахара.

Прочитај повеќе
Scroll To Top