(ВИДЕО) НАТО за првпат во историјата ќе се сретне виртуелно

Министрите за надворешни работи на 30-те земји членки на НАТО утре на својата прва видеоконференција во историјата ќе разговараат за одговорот на Алијансата на пандемијата на коронавирусот и за други клучни прашања, најави денес генералниот секретар на вое

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Болницата му кажала дека е почината, кочанец купил ковчег, свеќи и некролози, а таа се лекува на интерното одделение

Благојче Дончев од Кочани пред два дена доживеал вистински стрес, откако му било соопштено дека неговата мајка починала во болницата во Кочани, по неколку часа откако пристигнал со погребална кола му соопштиле дека мајка му е жива

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) ВО ОХРИДСКО КУРАТИЦА: Поставени се 101 македонско знаме со Сонцето од Кутлеш

Во охридското село Куратица се поставени 101 македонско знаме, објави групата Ние сме Македонија на својата Фејсбук-страница.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Трамп шокира и во време на коронавирусот

Болниците се пренатрупуваат со респиратори што нема да ги користат, изјави американскиот претседател Доналд Трамп, кој синоќа се обрати до јавноста во врска со повеќе теми кои се однесуваат на пандемијата на коронавирусот.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Претседателот на Белорусија им порача на луѓето да пијат водка: „Тука нема вируси“

Белоруското фудбалско првенство продолжи и викендов и покрај пандемијата на коронавирусот која го парализираше светот.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) ЈА TEPAAT ДА НАУЧИ АЛБАНСКИ ИЛИ ДА ГО HAПУШTИ РАБОТНОТО МЕСТО: Професорка од Тетово oбвинyва за мoбинг

Професорката Божана Кировска од средното текстилно училиште „Ѓоце Стојчевски Амбарче“ од Тетово, oбвинyвa за мoбинг од раковоството на училиштето изминативе неколку години.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Волчицата од Рим со неверојатен гест им приреди задоволство на фановите ветерани

Додека пандемијата КОВИД19 дивее по Европа и светот, фудбалските клубови се обидуваат да останат во „лер“ но притоа да бидат интересни за своите фанови.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) ГЕРМАНСКИ ЕКСПЕРТ ГО ЗАЧУДИ СВЕТОТ: Нешто чудно се случува, коронавирусот не се донесува така

Еден од најпознатите светски пулмолози и долгогодишен член на СПД во германскиот Бундестаг, д-р. Волфганг Водарг е еден од научниците и лекарите во Германија кој има различни мислења во врска со ширењето на коронавирусот и можните контрамерки.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) НЕДОСТИЖНИТЕ КИНЕЗИ - Пронајдоа најефикасен начин за дезинфекција

Една од многуте кинески компании во градот Чонгинг произведе и постави тунели за дезинфекција, кои се наменети за стерилизација на работниците кои мора да одат на работа, со цел спречување на појава и ширење на смртоносниот вирус.

Прочитај повеќе
Scroll To Top