(ВИДЕО) Австралијанец бил пронајден жив по две недели талкање низ пустина

Австралиската полиција објави дека го пронашла второто од трите лица кои биле изгубени во австралиската пустина пред две недели.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Георгиевски во бугарска емисија: Бугарските политичари во последно време се натпреваруваат кој ќе биде повеќе арогантен кон Македонија

Екс премиерот на Македонија и основач на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски во интервју за бугарската телевизија Европа зборува за односите меѓу Скопје и Софија, за историјата и европските перспективи на Македонија.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Шилегов: МПЦ да го смени датумот за Божиќ, да го славиме како цел свет

Македонската православна црква да го смени календарот за прослава на Божиќ за да го славиме како цел свет, побара денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Мицкоски: Законот да важи за сите, без разлика дали се од СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ

Мицковски нагласи дека програмата на Вмро-Дпмне се темели на три столба. Првиот е владеењето на правото, вториот дигитализацијата, а третиот е македонизмот назад во Македонија она коешто денеска насушно ни е потребно.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Најнов гаф: На кој народ му припаѓа Заев?

Премиерот Заев во нова вербална авантура избегнувајќи да ја употреби придавката македонски претставувајќи го македонскиот народ како мултиетнички.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Исламската држава ја презема одговорноста за нападот во Лондон

Џихадистичката групација Исламска држава соопшти во саботата дека нападот со нож во Лондон во кој во петокот беа убиени две лица го извршил нејзин борец, објави пропагандата агенција на оваа ултрарадикална сунитска организација Amaq.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Десничар ѝ понуди брак на својата партиска колешка среде седница на парламентот

Во италијанскиот парламент се случи необичен настан кога пратеникот Флавио ди Муро, член на десничарската партија Лига, среде седница ја побара за жена колешката од партијата.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Путин пред Американците се пофали со хиперсоничен систем за нуклеарни ракети

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека тие за прв пат го демонстрирале новиот хиперсоничен систем за нуклеарни проектили „Авангард“ пред американските инспектори.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Северна Кореја не се откажува: Изведени се воени вежби по лична наредба на Ким

Севернокорејската армија изведе артилериска вежба во близина на спорната морска граница со Јужна Кореја, по лична наредба на претседателот Ким Јонг Ун.

Прочитај повеќе
Scroll To Top