(ВИДЕО + ФОТОГРАФИИ): НАЈСМРТОНОСНИОТ ПАЈАК - Погледнете како изгледаат раните доколку ве касне овој пајак!

Најсмртоносен пајак.

Овие пајаци имаат карактеристична шара во форма на виолина на задната страна од телото од каде им тргнуваат нозете.

Доколку ве касне овој пајак последиците може да бидат катастрофални.

Смеѓиот пајак е еден од најсмртоносните пајаци во светот.

Неговиот убод е отровен и предизвикува многу голема болка.

Овој пајак живее и настанува на темни и запуштени места.

Погледнете го видеото и фотографиитеCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top