(ВИДЕО + ФОТОГРАФИИ) Ова е апсолутен уникат!

Иако ова не е приказна за некој престиж, уникатен примерок на некој произведувач на автомобили, кој само што е „пронајден“, откако е „заборавен“ од сите... не ова e....

Долг е скоро седум метри, широк неполни три, има дури шест тркала, а специјално е направен за едно филмско остварување и неверојатно познат „јунак“. Дали знаете за што станува збор?

Иако ова не е приказна за некој престиж, уникатен примерок на некој произведувач на автомобили, кој само што е „пронајден“, откако е „заборавен“ од сите... не ова е автомобил кој има далеку од „обични“ корени, кој е создаден на основа на шасијата на Land Rover пожарникарско возило, има каросерија од фиберглас, а го движи V8 бензинецот на Rover.

Станува збор за „Nautilus“ автомобилот, односно превозното средство на капетанот Немо од филмот „The League of Extraordinary Gentlemen“.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top