(ВИДЕО + ФОТОГРАФИИ) Ова е првиот летачки автомобил

Да се надеваме дека оваа идеја ќе се реализира па сите ќе можеме да летаме со вакво чудо....

Американската компанија Terrafugiaво последно време е зафатена со работа првиот летачки автомобил во светот. Тие уште во 2006-та година најавија дека ќе работат на вакво револуционерно возило, кое наместо да вози само по асфалтот, тоа ќе лета и во воздухот како мал приватен авион. Да се надеваме дека оваа идеја ќе се реализира па сите ќе можеме да летаме со вакво чудо. Погледнете:  Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top