(ВИДЕО) 75 годишен ветеран и се додворува на Маланија, се замеша и Трамп

Американски ветеран флертуваше во Меланија Трамп.

За време на средбата на американскиот претседател Доналд Трамп и ветераните на одбележувањето на 75-годишнината од Денот Д, големо внимание предизвика 93-годишниот Томас Кутберт, кој симпатично флертуваше со Меланија.

По ова се замешал и Трамп кој смешкај ќи се му рекол:?,,Би можеле да поднесете.”?

,,Ме изненади. Кога го гледав на телевизија , мислев дека е поинаков, но тој е еден од нас. И неговата жена е многу љубезна.” , коментираше подоцна расположениот старец.

Инаку, Томас Катберт е носител на орден „Легијата на честа“ поради неговите заслуги при истоварувањето на сојузничките сили во Нормандија за време на Втората светска војна.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top