(ВИДЕО) Агатангел: Груевски со Договорот од Пржино е виновен за сите срамотии и страдања на македонскиот народ

Владиката Агатангел синоќа беше гостин во „Отворено“ на ТВ Алфа, каде се дебатираше за последните политички случувања во Македонија..

Според него, избеганиот екс-премиер, Никола Груевски има вина во страдањата на македонскиот народ.

„Мислам дека со Договорот од Пржино почнаа сите трауми, сите страдања, страмотилаци и понижувања на македонскиот народ. Тука најголема вина има екс-премиерот, Никола Груевски, затоа што според мене,тој не требаше да го потпише тој Пржински договор. Потоа дојде и Договорот со Бугарија“, истакна Агатангел.

Погледнете го целото интервју:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top