(ВИДЕО): Али Ахмети држи говор на македонски јазик

Лидерот на партијата ДУИ, Али Ахмети, одржа говор на македонски јазик пред граѓаните во Пласница..

„На 30 септември да излеземе и да гласаме ако сакаме подобра иднина. И не само ние што сме овде, туку од врата на врата, пошто се гласа за нашата иднина, на изборите, за овој историски момент.“, вели во говорот Али Ахмети, лидер на партијата ДУИ.

За безбедност на Македонија, за подобра иднина и подобар меѓуетнички однос со соседите, треба да излеземе сите и да гласаме „За“на референдумот, порача Ахмети.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top