(ВИДЕО) Американски фудбалер си го скрши вратот после тешко паќање

Фудбалерот на Тексас Лонгорнс доби тешка повреда.

Бекот на Тексас Лонгорнс, Бијан Робинсон брутално слета по судир со противнички играч.

Робинсон фати додавање од бекот на Лонгхорнс, Сем Елингер во третата четвртина кога резултатот беше 38-28. Еден од противничките дефанзивци се обиде да го спречи Робинсон додека тој беше бо воздух, но Робинсон слета на неговата главата и го повреди вратот.

Погледнете го видеото:
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top