(ВИДЕО) Американски полицајци суспендирани поради брутален напад врз невооружен човек

Четворица полицајци од Аризона се суспендирани поради бруталниот напад врз невооружен маж, јавија американските медиуми..

Во вторникот беше објавена снимка од надзорна камера која прикажува како четворица полицајци од Аризона го претепале Роберт Џонсон (33). 

На видеото се гледа како еден полицаец излегува од лифт на четвртиот кат од зградата, а потоа се појавува и Џонсон, кој разговара на мобилен телефонCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top