(Видео): Астон Вила - Манчестер сити 3:2

Шок за Манчестер Сити.

Манчестер Сити денес беа поразени од Астон Вила.

Манчестер Сити на два пати водеше на гостувањето во Бирмингем со 1:0 и 2:1 , но на крајот остана со празни раце. Туре и Џеко постигнуваа голови за „граѓаните“ за водство, а стрелци за голем триумф на Вила беа Ел Ахмади, Бакуна и Вајман.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top