(ВИДЕО) Авион на Кроација Ерлајнс во Цирих слета на нос, повредени нема

60-те патници и членовите на екипажот поминале без никакви повреди, а засега непознати се причините кои довеле до техничкиот проблем..

Синоќа на аеродромот во Цирих, благодарение на присебноста на пилотот беше избегната катастрофа, откако авион на Кроација Ерлајнс едвај слета со носот, наместо со предните тркала на писта.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top