(Видео): Баерн Минхен со минимален резултат 1-0 го совлада Волфсбург

Шампионот Баерн тешко и минимално со 1:0 го победи Волфсбург.

Aктуелниот шампион  на Германија, Баерн Минхен ја оправда фаворитската улога во првенствениот натпревар од седмото коло.

Екипата на Пеп Гвардиола долго време се мачеше против Волфсбург, а човек на одлука беше Томас Милер, кој во 63та  минута ја искористи асистенцијата од Рибери.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top