(Видео): Барса го совлада Реал

Фудбалерите на Барселона го совладаа Реал Мадрид со 2:1.

Барселона го совлада Реал Мадрид со 2-1, со головите на Нејмар и на Алексис Санче.

Eдинствениот гол за Реал беше дело на Хесе во првата минута од судиското надополнување.

На крајот, Барса славеше нов триумф во вечното дерби „Ел Класико“ и му побегна шест бода на големиот ривал на табелата во Примера дивизион.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top