(ВИДЕО) Болеро Бенд со Кико спремаат албум и најавуваат хитовски песни за македонскиот и балканскиот пазар

,,Болеро Бенд’’ снима нови песни со кои ќе го комплетираат новиот албум што го спремаат извесен период..

Како што велат од бендот песните ќе бидат хитовски, од ,,калибарот’’ на песните ,,Погана’’ и ,,Тапан грми’’  кои се доста барани и не може да се замисли забава без овие нумери. Тие  изминативе месеци во јавноста снимија и пласираа два нови сингла кои ќе бидат дел од новиот албум и веке на големо се свират по забави. Едната е посветена на ,,гурбетчиите’’ и една за фановите во Србија и Босна каде Христијан Божинов – Кико со својот моќен глас е доста баран.

,, Да навистина спремаме нови песни. Во новиот албум ќе има и дует со познат пејач од соседна Бугарија. Песните ќе бидат певливи и хитовски и Ве уверувам дека публиката пријатно ќе биде изненадена. Во албумот ќе има песни и на македонски и на српски и на бугарски јазик,, ни изјави Фимчо Костов

Еве дел од песните кои ќе бидат на албумот што го спрема Болеро Бенд
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top