(ВИДЕО) БОРБА ДО СМРТ: Гладен црн јагуар нападна огромна анаконда

Јагуар е ѕвер од фамилијата на мачките..

Живее низ целата Јужна Америка, а распространет е со до Патаганија на крајниот југ од континентот. 

Јагуарот е најголемата американска дива мачка. Во слободна природа е многу редок затоа што луѓето гоп ловеле поради неговото исклучително убаво крзно, така што е скоро истребен.

Во следното видео можеме да видите како возрасен јагуар без страв напаѓа голема зелена анаконда, и пробува на сите начини да ја убие.

Погледнете како завршила борбата:Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top