(ВИДЕО) Цеца ја пее „Кукавица“ и плаче

Пејачката Цеца Ражнатовиќ се расплака на концертот во Ниш додека ја пееше песната „Кукавица“..

Песната „Кукавица“ во 1993 година ја напиша Дино Мерлин, а ја одбија голем број на пејачки. Цеца по првото слушање со воодушевување ја прифати.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top