(ВИДЕО) Цела Италија му се смее на Роналдо, на него му се плаче

Кристијано Роналдо требаше да биде апсолутна ѕвезда во италијанскиот фудбал, но на почетокот на својата епизода во Серија А не изгледа баш така..

Уште го чека првиот гол, а не успеал да затресе противничка мрежа од вкупно 23 шута (најмногу од сите играчи во Топ-5 лигите) или во просек речиси по осум на натпревар. Капак на се беше денешниот меч против Парма на кој се обиде да погоди со ножички, но место тоа се посрами и сега цела Италија му фаќа сеир.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top