(Видео): Челзи 2-1 Манчестер Сити

Челзи го совлада Манчестер Сити..

Фернандо Торес му донесе победа на Челзи во дерби натпреварот против Манчестер Сити. 

Првата голема шанса  Фернандо Торес ја пропушти во 28 минута. 

Во 33 минута Челзи поведе  со голот на Шурле.

Само три минути подоцна , Торес повторно беше во главната улога, но немаше доволно среќа. 

Втората половина почна со шок за локалните фанови. Со голот на Агуеро Манчестер Сити изедначи.

Во мигови пред крајот на натпреварот кога се изгледаше дека натпреварот ке заврши нерешено во продолжението од судиите Торес  постигна  гол и на својот тим му донесе уште една победа. 
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top