(ВИДЕО): „Чесните браќа“ од „Заедничка Македонија“ ја украле песната „Стих за љубов„

Во јавноста излезе плагијат, англиска песна која некој несвсно ја подметнува на македонскиот народ за да ја покаже како македонска..

Порано од Англија ни наметнаа државно знаме, а сега некој ни наметнува англиска песна.

Песната на „Заедничка Македонија“ - „Стих за љубов“ од Марта и Јовче е стара песна од 1964 напишана од американското рок дуо „Simon & Gafunkel“ а подоцна препеана и од Хеви Метал бендот „Disturbed“

Украдената песна и оргиналната песна погледнете ги овде:

Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top