(ВИДЕО) Чомовски: Ако се толку загрижени за македонштината, нека си ги продадат вилите на Халкидики

Чомовски со провкативно прашање на синоќешната дебата..

Новинарот Александар Чомовски во дебата на ТВ24, во дуел со политичкиот аналитичар Владимир Божиновски, го праша зошто претставниците на сегашната опозиција која е против компромис со Грција, не ги продадат вилите што ги имаат на Халкидики, купени, како што рече, со грабежот врз граѓаните.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top