(ВИДЕО) Чуден момент: Тренерот на Бриж го извиси Оле кој остана вкопан во место

Манчестер Јунајтед вечерва ремизираше на гостувањето кај Клуб Бриж (1-1) во првиот меч од 1/16 финалето од Лига Европа..

„Црвените ѓаволи“ вечерва повторно осцилираа, па на крај може и да бидат задоволни што не се поразени сооглед на тоа што Клуб Бриж имаше неколку одлични шанси за победа, но на крај резултатот остана 1-1.

По крајот на мечот во центарот на вниманието се најдоа тренерите на двете екипи, Оле Гунар Солскјер и Фелипе Клемент кои станаа хит на социјалните мрежи.

Имено откако се поздравија и разменија по неколку збора пред почетокот на мечот, Келемент тотално го искулира Солскјер кога тој му пружи рака и се обиде да се поздрави.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top