(ВИДЕО) Cите почнаа да се смеат на погребот на Буш

Денеска се одржа погребот на Џорџ Буш, а присуствуваа странски лидери и дипломати, угледни Американци..

Заедно во еден ред стоеја претседателот Трамп и поранешните претседатели Барак Обама, Џими Картер и Бил Клинтон со своите брачни другари.

Говореше историчарот и биограф на Буш, Џон Мехам, раскажа и смешни моменти па сите се смееја.

Буш, водејќи кампања во една стоковна куќа, еднаш по грешка се ракувал со кукла од излог. Наместо да поцрвени од срам, тој едноставно рекол: „Никогаш не знаеш“.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top