(Видео): Диктаторот Тито знаел да писка

И на Тито му се случувале незгодни работи..

За време на официјалната посета на Шведска во 1976 година Тито, имаше необичен инцидент, кој остана снимен на камера. 

Додека Тито излегувал надвор од автомобилот, неговиот помошник излезе од совозачкото седиште и ја тресна вратата. 

Бидејќи раката на Тито била во процепот и вратата му ги приклешти прстите, од болката Тито викнал на цел глас а помошникот брзо ја отвори вратата. 

Маршалот на крајот искулира и како ништо да не било си продолжи додека помошникот кој ја тресна вратата прво гледаше прекорно неколку секунди, а потоа тивко продолжи.

Сите наоколу прво извикале од тоа што го виделе а потоа почнале да се смеат – сите освен аѓутантот кој најверојатно се прашувал дали ќе биде казнет.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top