ВИДЕО: Долга ќе биде ноќта во Загреб - „Фалангата“ со 100 на саат ја слави победата

Победата на Македонија силно одекна во ракометна Европа, но повеќе еуфорија постои во нашите редови..

Вечерва над 2000 навивачи ја поддржуваа нашата репрезентација на мечот против Словенија и тоа беше наградено со грандиозна победа (25:24).

Во фан зоната во Загреб атмосферата е фантастична, задоволните фанови ја славата победата на своите миленици.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top